Fizioterapija

Izvaja jo Tajda Uršič.

Naloge fizioterapevta zajemajo:

Fizioterapija se osredotoča na izboljšanje gibalnih sposobnosti učencev, zmanjšanje bolečin in povečanje samostojnosti in neodvisnosti:

• Izboljšanje gibalnih sposobnosti. Fizioterapija pomaga otrokom pri razvijanju motoričnih spretnosti, kot so ravnotežje, koordinacija, gibljivost in moč. Otroci se naučijo pravilnih tehnik za izvajanje vaj in se postopoma gibljejo naprej v skladu s svojimi zmožnostmi.​​
  • Zmanjšanje bolečine. Fizioterapija lahko zmanjša bolečine, povezane z različnimi stanji, kot so poškodbe, kronične bolezni in prirojene motnje.
  • Povečanje samostojnosti in neodvisnosti. Fizioterapija lahko izboljša sposobnost otroka, da se samostojno giblje in opravlja vsakodnevne aktivnosti.​
  • Pomaga pri razvoju socialnih veščin. Fizioterapija se lahko izvaja v skupinskih sejah, kar lahko pomaga otrokom pri razvoju socialnih veščin in izboljšanju njihovega samopodobe.

Vir: https://www.promanus.si/fizioterapijazaotroke (Pridobljeno 11. 9. 2023)